Aslan Burcunun Gizli Özellikleri

Aslan burcunun özellikleri bazen göründüğü gibi değildir. Aslan burcunun özellikleri konusunda araştırma yaparken bazen tanıdığınız aslanın yazılanlara uymadığı kanısına kapılırsınız. Mesela aslan burcu olanların çalışkanlık tarafını okurken, tanıdığınız aslanın çok tembel olduğunu geçirirsiniz içinizden. Yahut aslan burcu en cesur burçtur başlığı altında yazılanların sizin aslana hiç uymadığını düşünebilirsiniz.

İşte bu yazıda aslan burcu erkeği ve aslan burcu kadınının her zaman göstermediği özelliklerine göz atacağız. Böylece hangi durumlarda nasıl bir tavır içerisine girdiklerini gözlemleyip, onları biraz daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Bütün astroloji otoritelerinin hem fikir olduğu bir konudur aslan burcunun özellikleri arasındaki altın kalplilik. Malum onların metali de altındır. Aslan burcunun yüce gönüllülüğü bazen öyle ön plana çıkar ki, bu durum tüm gizlediği özellikleri açığa çıkarır.

Aslan burcunun özellikleri arasındaki çalışkanlık durumu yüzeysel olarak analiz edildiğinde, tembel bir yapıya sahip oldukları yargısına varılabilir. Hal bu ki aslanların sürekli yenilenebilen inanılmaz bir enerjileri ve çalışma güçleri vardır. Onları miskin gösteren şey basit şeylerle uğraşma isteklerinin az, hatta hiç olmayışıdır. Basit gördükleri işleri başkalarına yaptırmakta üstlerine yoktur. Onlar, yaptıkları her işin dişe dokunur bir amacının, her kes tarafından takdir edilecek bir yönünün olmasını arzularlar. Şayet böyle bir iş varsa, o işi kimseye bırakmazlar ve kimsenin çalışamadığı kadar çok çalışabilirler. Yahut konu birilerine destek olmaksa, ali cenap aslanlar inanılmaz bir çalışkanlık gösterebilirler.

Aslan burcunun cesaret özellikleri de gizli bir tarafıdır. Başkalarının korkmadığı basit şeylerden korkabilir aslanlar, ama gerçek bir cesaret konusu gündeme geldiğinde aslan burcundan daha cesur hiç kimse yoktur. Bu özellik aslanlarda o kadar gizlidir ki, aslanlar bile kendilerinin ne kadar cesur olduğunu çok zorlu durumlar gündeme geldiğinde anlarlar. Örneğin küçük bir süs köpeğinden korkan bir aslan burcu insanı ile karşılaşabilirsiniz. İşte bu aynı aslan, zor durumdaki birisini kurtarmak için ölümü dahi göze alabilecek kadar cesur davranabilir.

Aslan burcunun pek çok gizli özelliği vardır. Bu özelliklerini başka duyguları tetiklemedikçe göstermez, belki de gösteremezler.